Stolica Wielkiej Brytanii: Londyn

Powierzchnia: 244 820 km²

Język urzędowy: angielski

Strefa czasowa: UTC 0 – zima, UTC+1 – lato

Kod telefoniczny: +44

Waluta: funt szterling (£, GBP)

Gęstość zaludnienia: 254 osoby/km²

Domena internetowa: .uk, .gb

Gospodarka:

Pod względem wysokości PKB Wielka Brytania plasuje się na trzecim miejscu w Europie (za Niemcami i Rosją), a na ósmym na świecie. Pod względem wielkości rynku Wielka Brytania zajmuje czwarte miejsce w Europie (po Niemczech, Francji i Włoszech). Najistotniejszą rolę odgrywa tu sektor usług, zwłaszcza bankowych i ubezpieczeniowych, dzięki którym Wielką Brytanię określa się drugim po USA bankierem świata.

Wielka Brytania jest znaczącym eksporterem, jak i importerem dóbr w Europie. Polska eksportuje do Wielkiej Brytanii przede wszystkim urządzenia mechaniczne i aparaturę, urządzenia telekomunikacyjne, do zapisu oraz do odtwarzania dźwięku, pojazdy drogowe, maszyny biurowe, urządzenia do automatycznego przetwarzania danych, maszyny elektryczne, meble i ich części, pościel, materace, stelaże pod materace, poduszki. Polska importuje z kolei produkty medyczne i farmaceutyczne, pojazdy drogowe, maszyny specjalistyczne dla określonych gałęzi przemysłu, ropę naftową i produkty z niej.

Poprzez swoją politykę Wielka Brytania stara się tworzyć coraz lepsze warunki dla rozwoju i funkcjonowania przedsiębiorstw.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów badania rynku w Wielkiej Brytanii.