Stolica Francji: Paryż

Powierzchnia: 643 801 km2

Język urzędowy: francuski

Strefa czasowa: UTC +1 – zima, UTC +2 – lato

Kod telefoniczny: +33

Waluta: 1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)

Gęstość zaludnienia: 98 osób/km²

Domena internetowa: .fr

Gospodarka:

Francja należy do najbardziej uprzemysłowionych państw świata – jest członkiem grupy G8. Obecnie plasuje się na drugim miejscu w Europie pod względem wysokości PKB, a na piątym miejscu na świecie.

Francja jest zarówno znaczącym eksporterem, jak i importerem towarów. Wymiana handlowa tej potęgi gospodarczej stanowi ponad 5% obrotów międzynarodowych.

Polska eksportuje do Francji przede wszystkim towary wysoko przetworzone: urządzenia mechaniczne, pojazdy i sprzęt transportowy, jachty, łodzie, przyrządy pomiarowe, narzędzia, sprzęt elektryczny i sprzęt obronny oraz artykuły rolno-spożywcze, produkty drewniane i wyroby hutnicze. Polska natomiast importuje z Francji wyroby elektromechaniczne: wyroby przemysłu samochodowego, maszyny i urządzenia przemysłowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, jak również wyroby chemiczne: produkty farmaceutyczne, para-chemiczne, chemię organiczną, tworzywa sztuczne i kosmetyki.

Francja jest zarówno znaczącym w świecie inwestorem, jak i miejscem licznych zagranicznych inwestycji. Największymi inwestorami we Francji są kraje Unii Europejskiej (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Włochy, Hiszpania, Niemcy) oraz Stany Zjednoczone i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Francuskie inwestycje w Polsce to inwestycje przede wszystkim w branżę telekomunikacyjną oraz przemysł.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów badania rynku we Francji.